Blog

Przebieg pogrzebu świeckiego

Pogrzeb jest ogółem obrzędów, towarzyszących pochówkowi lub kremacji zwłok. Rodzaj obrządków okołopogrzebowych zależy przede wszystkim od tego czy pochówek jest religijny czy też świecki. Niezależnie od typu wybranego obrządku pierwszym krokiem, który należy wykonać po śmierci bliskiej osoby, jest znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego. (więcej…)
Czytaj więcej

Przebieg pochówku kremacyjnego

Strata bliskiej osoby jest bardzo trudnym i bolesnym przeżyciem. Mimo to stając w obliczu takiej sytuacji musimy zadbać o kilka istotnych spraw dotyczących jej pochówku. Przede wszystkim należy znaleźć dobry zakład pogrzebowy, który zajmie się organizacją ostatniego pożegnania. Większość domów pogrzebowych oferuje dwa typy pochówku: tradycyjny oraz kremacyjny. Spopielenie zwłok czyli kremacja jest jednym z…
Czytaj więcej

Jak wybrać trumnę

Przygotowanie pogrzebu stawia przed nami szereg ważnych decyzji, które musimy podjąć, aby uczcić pamięć zmarłej osoby. Zazwyczaj najwięcej czasu i uwagi poświęca się na wybór nagrobka. Ponieważ ten widoczny jest przez wiele lat, musi być trwały i estetyczny. Jednakże należy pamiętać, że równie ważny jest wybór trumny, w której będzie umieszczone ciało zmarłego. (więcej…)
Czytaj więcej

Czym kierować się wybierając dom pogrzebowy

Zmierzenie się ze śmiercią bliskiej osoby musimy podjąć szereg ważnych działań administracyjnych i decyzji dotyczących pochówku. Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej. Pomimo trudnej sytuacji, w której się znajdujemy w sytuacji śmierci bliskiej osoby, warto zrezygnować z proponowanych często w szpitalu, czy na pogotowiu usług jednego zakładu pogrzebowego. Warto poświęcić nieco więcej czasu, na znalezienie firmy, która okaże szacunek zmarłemu i zrozumienie dla naszych życzeń związanych z pogrzebem. Szukając odpowiedniego domu pogrzebowego, warto zwrócić uwagę na szereg oferowanych usług.

Czytaj więcej